Verslo liudijimas

2022-08-15 | Ernesta D.

Verslo liudijimas – tai dokumentas leidžiantis užsiimti tam tikra veikla. Jis yra išduodamas sumokėjus tam tikrą savivaldybės nustatytą mokestį. Verslo liudijimas gali būti išduodamas tik užsiimant veikla iš patvirtinto veiklų sąrašo. Nustatytas mokestis nepriklauso nuo veiklos, kuria užsiimate.

Neryški mergina laikanti ryškią gėlių puokštę

Norėdami sužinoti ar Jūsų pasirinkta veikla galima vykdyti pagal verslo liudijimą, turite kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI). Dėl verslo liudijimo išdavimo taip pat reikalinga kreiptis į Jūsų gyvenamosios vietos VMI arba tai padaryti galite elektroniniu būdu per MANO VMI.

Verslo liudijimas gali būti išduodamas ne ilgesniam negu 1 kalendorinių metų laikotarpiui ir ne trumpiau kaip 5 dienoms (tiesa, jos gali eiti ir ne paeiliui). Išimtis yra taikoma prekybinės veiklos verslo liudijimams. Prekybos liudijimai gali būti išduodami dienai ar ilgesniam laikotarpiui, bet ne ilgesniam laikotarpiui nei 1 kalendoriniai metai.

Verslo liudijimas išduodamas ne vėliau kaip per 4 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo dienos.

Veiklos pagal verslo liudijimą apskaita yra ganėtinai paprasta. Tuo atveju, jei veiklos vykdymui nėra naudojamas kasos aparatas, užtenka pildyti pajamų-išlaidų žurnalą. Pirkimo-pardavimo kvitai išrašomi tik pirkėjo pageidavimu. Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimą apskaitos tvarka aprašoma buhalterinės apskaitos taisyklėse.

Asmuo, užsiimantis veikla pagal verslo liudijimą, negali būti PVM mokėtojas. Įsigijus verslo liudijimą negalima didmeninė prekyba bei verslo liudijimas nesuteikia teisės verstis licencijuojama veikla.

Jums gali būti naudingos šios nuorodos:

Galimų veiklų pagal verslo liudijimą sąrašas – https://bit.ly/3dwFYwH

Kaip įsigyti verslo liudijimą – https://bit.ly/3JVLchu

Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimą buhalterinės apskaitos taisyklės – https://bit.ly/3AotUq6

Daugiau informacijos galite rasti oficialiame VMI internetiniame puslapyje arba apsilankę savo gyvenamosios vietos VMI padalinyje.